1210J2K00182MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 488
KEMET
Similar
1800 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J2K00182MXT
DigiKey Part Number
1210J2K00182MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J2K00182MXT
Description
CAP CER 1800PF 2KV X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J2K00182MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)