1210J0630394MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
0.39 µF ±20% 63V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J0630394MXT
DigiKey Part Number
1210J0630394MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J0630394MXT
Description
CAP CER 0.39UF 63V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J0630394MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)