1210J1000394KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
0.39 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J1000394KXT
DigiKey Part Number
1210J1000394KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J1000394KXT
Description
CAP CER 0.39UF 100V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J1000394KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)