1210J0500105KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KEMET
KYOCERA AVX
KEMET
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J0500105KXT
DigiKey Part Number
1210J0500105KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J0500105KXT
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J0500105KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)