P62BNL820MA02636T
DigiKey Part Number
1761-P62BNL820MA02636TTR-ND - Tape & Reel (TR)
1761-P62BNL820MA02636TCT-ND - Cut Tape (CT)
1761-P62BNL820MA02636TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P62BNL820MA02636T
Description
CAP ARRAY 82PF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82pF, 0.1µF Bussed Capacitor 2 Array 25 V X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Number of Capacitors
2
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Circuit Type
Bussed
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
82pF, 0.1µF
Supplier Device Package
0602 (1505 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.058" L x 0.020" W (1.47mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
25 V
Height - Seated (Max)
0.022" (0.56mm)