P62BNL820MA02636
DigiKey Part Number
1761-P62BNL820MA02636-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P62BNL820MA02636
Description
CAP ARRAY 82PF 10V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82pF, 0.1µF Bussed Capacitor 2 Array 10 V X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Number of Capacitors
2
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Circuit Type
Bussed
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
82pF, 0.1µF
Supplier Device Package
0602 (1505 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.067" L x 0.031" W (1.70mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
10 V
Height - Seated (Max)
0.058" (1.47mm)