T520V337M004ATE02577NT is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 0
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 300
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T520V337M004ATE02577NT
DigiKey Part Number
399-T520V337M004ATE02577NT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V337M004ATE02577NT
Description
330.UF 4.0V
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Box
Capacitance
330 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated
4 V