T520V337M006ATE0257028 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 0
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 11 222
Datasheet
New at DigiKey
Image for T520V337M006ATE0257028 is not available
T520V337M006ATE0257028
DigiKey Part Number
399-T520V337M006ATE0257028TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V337M006ATE0257028
Description
330.UF 6.0V
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance
330 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated
6.3 V