T495B476K010AHA650 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 29
Datasheet
47 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric) 650mOhm @ 100kHz
T495B476K010AHA650
DigiKey Part Number
399-T495B476K010AHA650TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495B476K010AHA650
Description
CAP TANT SMD AUTO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T495B476K010AHA650 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
10 V
Ratings
AEC-Q200
Features
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
650mOhm @ 100kHz