C328C104K1R5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 255
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2 310
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 175
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
C328C104K1R5TA7301
DigiKey Part Number
399-C328C104K1R5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C328C104K1R5TA7301
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C328C104K1R5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)