C0805C225K4RAC3124 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0805C225K4RAC3124 |
Description | CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Rated |
Mfr | Temperature Coefficient |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |