NDS36PT5-16ET TR
DigiKey Part Number
1982-NDS36PT5-16ETTR-ND - Tape & Reel (TR)
1982-NDS36PT5-16ETTRCT-ND - Cut Tape (CT)
1982-NDS36PT5-16ETTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NDS36PT5-16ET TR
Description
Customer Reference
Detailed Description
SDRAM Memory IC 256Mbit LVTTL 166 MHz 54-TSOP II
Category
Memory Interface
LVTTL
Mfr
Clock Frequency
166 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
12ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)