NDS36PT5-16ET
DigiKey Part Number
1982-NDS36PT5-16ET-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NDS36PT5-16ET
Description
Customer Reference
Detailed Description
SDRAM Memory IC 256Mbit LVTTL 166 MHz 54-TSOP II
Category
Memory Organization
16M x 16
Mfr
Memory Interface
LVTTL
Series
Clock Frequency
166 MHz
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)