ILCX18-FF5F10-25.000MHZ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ILSI
In Stock: 4 650
Datasheet
Similar
ILSI
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
In Stock: 906
25 MHz ±30ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
ILCX18-FF5F10-25.000MHZ
DigiKey Part Number
2780-ILCX18-FF5F10-25.000MHZTR-ND - Tape & Reel (TR)
2780-ILCX18-FF5F10-25.000MHZCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILCX18-FF5F10-25.000MHZ
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)