8Y-25.000MAHV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
ILSI
ILSI
Parametric Equivalent
Abracon LLC
Parametric Equivalent
Abracon LLC
25 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Y-25.000MAHV-T
DigiKey Part Number
8Y-25.000MAHV-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Y-25.000MAHV-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)