Image for HR10G-7R-6PC(73) is not available
HR10G-7R-6PC(73)
DigiKey Part Number
HR10G-7R-6PC(73)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HR10G-7R-6PC(73)
Description
CONN RCPT HSNG MALE 6POS PNL MNT
Detailed Description
6 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
EDA/CAD Models
HR10G-7R-6PC(73) Models
Type
For Male Pins
Number of Positions
6
Shell Size - Insert
7
Contact Size
1.0mm
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C