FX2C2-80S-1.27DSA(71) is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
80 Position Receptacle Connector Board to Board Through Hole Solder
FX2C2-80S-1.27DSA(71)
DigiKey Part Number
H10607-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX2C2-80S-1.27DSA(71)
Description
CONN RECEPT VERT 80POS 1.27MM
Customer Reference
Detailed Description