DF63M-3P-3.96DS
DigiKey Part Number
26-DF63M-3P-3.96DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF63M-3P-3.96DS
Description
CONN HEADER R/A 3POS 3.96MM
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 3 position 0.156" (3.96mm)
EDA/CAD Models
DF63M-3P-3.96DS Models
Category
Contact Length - Post
0.138" (3.50mm)
Mfr
Insulation Height
0.354" (9.00mm)
Contact Finish Thickness - Mating
39.4µin (1.00µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C