DF62C-6S-2.2C(18) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 334
Datasheet
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 91
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 79
In Stock: 74
Image for DF62C-6S-2.2C(18) is not available
DF62C-6S-2.2C(18)
DigiKey Part Number
DF62C-6S-2.2C(18)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62C-6S-2.2C(18)
Description
CONN SOCKET HSG 6POS 2.20MM
Detailed Description
6 Rectangular Connectors - Housings Socket Red 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62C-6S-2.2C(18) Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Color
Red
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)