DF22A-2EP-7.92C
DigiKey Part Number
H123138-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF22A-2EP-7.92C
Description
CONN PLUG HSG 2POS 7.92MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Rectangular Connectors - Housings Plug Beige 0.312" (7.92mm)
EDA/CAD Models
DF22A-2EP-7.92C Models
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Holder
Part Status
Active
Color
Beige
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.312" (7.92mm)