PF11000T12BK230
DigiKey Part Number
PF11000T12BK230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF11000T12BK230
Description
FAN EXHAUST 230V 11W BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, AC, Square, 11 CFM 4.29" L x 4.29" W x 2.60" H (109.0mm x 109.0mm x 66.0mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PF11000T12BK230 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Input
230VAC
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Specifications
Fan, AC, Square, 11 CFM
Series
Size / Dimension
4.29" L x 4.29" W x 2.60" H (109.0mm x 109.0mm x 66.0mm)
Packaging
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Part Status
Active
Weight
1.5 lbs (680.4 g)
Type
Fan
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 2
Factory Stock: 3
Check for Additional Incoming Stock
Box
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 1 886,47000kr 1 886,47
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
FAN EXHAUST 230V 11W LT GRAY