05-16-A-0127-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-16-A-0127-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-16-A-0127-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 16POS 0.5MM 5"
Detailed Description
16 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)