SG3225EEN 156.250000M-CJHA0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
IQD Frequency Products
Siward
In Stock: 200
SiTime
SiTime
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 500
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG3225EEN 156.250000M-CJHA0
DigiKey Part Number
114-SG3225EEN156.250000M-CJHA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG3225EEN 156.250000M-CJHA0
Description
XTAL OSC XO 156.25 MHZ LVPECL SM
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
60mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
25mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V