FA-238 25.0000MD50X-B5 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 114-FA-23825.0000MD50X-B5TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FA-238 25.0000MD50X-B5 |
Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz ±30ppm Crystal 16pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 16pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 25 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±50ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |