ACE2V3225-101-R
DigiKey Part Number
283-ACE2V3225-101-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-ACE2V3225-101-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-ACE2V3225-101-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACE2V3225-101-R
Description
CMC 80UH 100MA 2LN 3KOHM SMD
Detailed Description
80 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 3 kOhms @ 10 MHz 100mA DCR 3.12Ohm
Category
Current Rating (Max)
100mA
DC Resistance (DCR) (Max)
3.12Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
3 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
80 µH @ 100 kHz