3120-N521-PTT1-W01D-10A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 3
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 10
In Stock: 36
In Stock: 10
In Stock: 0
In Stock: 30
In Stock: 5
3120-N Series Switch/Circuit Breaker Accessories
3120 Circuit breakers/switch combination: Fewer components, more functionality
3120-N521-PTT1-W01D-10A
DigiKey Part Number
302-3120-N521-PTT1-W01D-10A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3120-N521-PTT1-W01D-10A
Description
CIR BRKR THERM SWITCH 2P
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 415 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
415 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V