3120-N521-P7T1-W01D-10A
DigiKey Part Number
302-3120-N521-P7T1-W01D-10A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3120-N521-P7T1-W01D-10A
Description
CIR BRKR THERM SWITCH 2P
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 415 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Voltage Rating - AC
415 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V