D12V0X1B2LP-7B
DigiKey Part Number
31-D12V0X1B2LP-7BTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D12V0X1B2LP-7BCT-ND - Cut Tape (CT)
31-D12V0X1B2LP-7BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D12V0X1B2LP-7B
Description
TVS DIODE 12VWM 25V X1DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25V Clamp 4A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount X1-DFN1006-2
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4A (8/20µs)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
0.5pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Voltage - Breakdown (Min)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V