LNE-12V320WAAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Delta Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Delta Electronics
In Stock: 0
Datasheet
22.5A 6 ~ 12V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LNE-12V320WAAA
DigiKey Part Number
1145-1264-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LNE-12V320WAAA
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 12V 22.5A
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
320 W
Manufacturer
Voltage - Isolation
3.85 kV
Series
Dimming
Analog, PWM
Packaging
Box
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Part Status
Active
Ratings
IP65
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Type
Constant Current, Voltage
Efficiency
91%
Topology
AC DC Converter
Termination Style
Wire Leads
Number of Outputs
1
Size / Dimension
9.92" L x 3.54" W x 1.72" H (252.0mm x 89.9mm x 43.7mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Approval Agency
UL
Voltage - Input (Max)
305VAC
Standard Number
8750; 50581; 60950-1
Voltage - Output
6 ~ 12V
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
22.5A