LNE-12V320WBAA
DigiKey Part Number
1145-LNE-12V320WBAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LNE-12V320WBAA
Description
LED DRIVER
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22.5A 12V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Power (Watts)
320 W
Manufacturer
Delta Electronics
Voltage - Isolation
3.85 kV
Series
Dimming
Analog, PWM
Packaging
Box
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Part Status
Active
Ratings
IP67
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Constant Current, Voltage
Efficiency
91%
Topology
AC DC Converter
Termination Style
Wire Leads
Number of Outputs
1
Size / Dimension
9.92" L x 3.54" W x 1.72" H (252.0mm x 89.9mm x 43.7mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Standard Number
Voltage - Output
12V
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
22.5A