3135-16-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN675R-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-16-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 16AWG RED 500'
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire 26/0.0100" Red 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.119" (3.02mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 200°C