3122-22-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN310W-500-ND
1175-3122-22-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-22-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0102" White 300V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.077" (1.96mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Ratings
UL Style 3122
Conductor Strand
7/0.0102"
Features
Oil Resistant
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 4 000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 8,30000kr 8,30
5kr 7,40800kr 37,04
10kr 7,05200kr 70,52
25kr 6,61240kr 165,31
50kr 6,29680kr 314,84
100kr 5,99390kr 599,39
Spool
500kr 3,87038kr 1 935,19
1 000kr 3,68090kr 3 680,90
1 500kr 3,57370kr 5 360,55
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW
In-Stock: 8000
HOOK-UP STRND 22AWG RED
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE
In-Stock: 500
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 500'
In-Stock: 14
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'