3099-16-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN607N-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3099-16-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 16AWG 300V BRN 50'
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire 26/0.0100" Brown 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.126" (3.20mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.031" (0.80mm)
Length
50.00' (15.24m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Additional Resources
In-Stock: 3
Check for Additional Incoming Stock
This product is no longer manufactured and will no longer be stocked once stock is depleted.
Value Added Item
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 266,30000kr 266,30
2kr 253,76000kr 507,52
5kr 238,44200kr 1 192,21
10kr 225,88800kr 2 258,88
20kr 216,12600kr 4 322,52
50kr 202,18240kr 10 109,12
100kr 192,42080kr 19 242,08
200kr 182,66045kr 36 532,09
500kr 181,26578kr 90 632,89
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 16AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 16AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 16AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 13
HOOK-UP STRND 16AWG 300V RED 50'
HOOK-UP STRND 16AWG 300V BLU 50'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 16AWG BRN 250'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 16AWG BRN 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 16AWG 300V BRN 25'