1569-22-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN528B-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-22-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 50'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Black 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 96,16000kr 96,16
2kr 91,64000kr 183,28
3kr 89,04000kr 267,12
5kr 85,88400kr 429,42
7kr 83,86714kr 587,07
10kr 81,76100kr 817,61
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 50'
In-Stock: 20
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 50'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BRN 50'
In-Stock: 0
Unit Price:
Alternate Length
HOOK-UP STRAND 22AWG BLACK
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 25'