1430-22-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN492R-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-22-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Red 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 8
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 880,65000kr 880,65
2kr 838,09500kr 1 676,19
3kr 814,02333kr 2 442,07
5kr 784,53200kr 3 922,66
7kr 765,58429kr 5 359,09
10kr 745,93200kr 7 459,32
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 17
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE
In-Stock: 2500
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW
In-Stock: 2000
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 500'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 500'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 25'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 50'