Q4XTULAF600-Q8 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2170-Q4XTULAF600-Q8-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | Q4XTULAF600-Q8 |
Description | PHOTO SEN 600MM 0-10V |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Background Suppression Optical Sensor 0.984" ~ 23.622" (25mm ~ 600mm) Analog |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | Q4XTULAF600-Q8 Models |
Category | Response Time 500µs |
Manufacturer Banner Engineering Corporation | Output Configuration Analog |
Series | Light Source Red LED |
Packaging Box | Connection Method Connector, M12 |
Part Status Active | Ingress Protection IP67, IP68, IP69K |
Sensing Method Background Suppression | Adjustment Type Adjustable |
Sensing Distance 0.984" ~ 23.622" (25mm ~ 600mm) | Operating Temperature -10°C ~ 50°C |
Voltage - Supply 12V ~ 30V |