Q4XTULAF100-Q8
DigiKey Part Number
2170-Q4XTULAF100-Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q4XTULAF100-Q8
Description
LASER ADJ SENSOR, 100MM, QD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optical Sensor 0.98" ~ 3.94" (3 ~ 10cm) Analog Output
Category
Sensing Distance
0.98" ~ 3.94" (3 ~ 10cm)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Output Type
Analog
Series
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C