ATS15-34PA1-BM01
DigiKey Part Number
889-ATS15-34PA1-BM01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS15-34PA1-BM01
Description
34 POSITION PCB RECEPTACLE WITH
Detailed Description
Connector Header Panel Mount, Through Hole 34 position 0.118" (3.00mm)
Insulation Height
0.945" (24.00mm)
Pitch - Mating
Features
Board Guide
Number of Positions
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
7.5A