RD25S10ANV3C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25S10ANV3C is not available
RD25S10ANV3C
DigiKey Part Number
4306-RD25S10ANV3C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25S10ANV3C
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C