RD25S10ANV30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25S10ANV30/AA is not available
RD25S10ANV30/AA
DigiKey Part Number
4306-RD25S10ANV30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25S10ANV30/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C