RD25M10ANT2S/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M10ANT2S/AA-14 is not available
RD25M10ANT2S/AA-14
DigiKey Part Number
4306-RD25M10ANT2S/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M10ANT2S/AA-14
Description
RD25M10ANT2S/AA-14
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C