RD25M10ANT20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M10ANT20/AA is not available
RD25M10ANT20/AA
DigiKey Part Number
4306-RD25M10ANT20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M10ANT20/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C