ODD44M4R8N0Z/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD44M4R8N0Z/AA is not available
ODD44M4R8N0Z/AA
DigiKey Part Number
4306-ODD44M4R8N0Z/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD44M4R8N0Z/AA
Description
ODD44M4R8N0Z/AA
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C