ODD44M4R7N0Z-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD44M4R7N0Z-15 is not available
ODD44M4R7N0Z-15
DigiKey Part Number
4306-ODD44M4R7N0Z-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD44M4R7N0Z-15
Description
ODD44M4R7N0Z-15
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C