PT06SE18-32S(470)
DigiKey Part Number
PT06SE18-32S(470)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PT06SE18-32S(470)
Description
CONN PLUG FMALE 32POS GOLD CRIMP
Detailed Description
32 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Black Zinc Cobalt
Color
Black
Number of Positions
32
Current Rating (Amps)
7.5A
Shell Size - Insert
18-32
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C