90311-020LF
90311-020LF
90311-020LF
DigiKey Part Number
609-2796-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
90311-020LF
Description
CONN RCPT HSG 20POS 2.00MM
Detailed Description
20 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
90311-020LF Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.079" (2.00mm)