863093C50ALF
DigiKey Part Number
609-1436-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
863093C50ALF
Description
CONN BACKSHELL 50POS 90DEG BLACK
Detailed Description
50 Position Two Piece Backshell Connector Black 90° Unshielded
EDA/CAD Models
863093C50ALF Models
Number of Positions
50
Compatible Shell Size
D
Compatible D-Sub Size
50pos and HD78pos