L77TSAH15SOL2RM8 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 968
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 485
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 202
In Stock: 68
In Stock: 70
In Stock: 0
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 167
In Stock: 720
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77TSAH15SOL2RM8
L77TSAH15SOL2RM8
L77TSAH15SOL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TSAH15SOL2RM8
DigiKey Part Number
L77TSAH15SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TSAH15SOL2RM8
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77TSAH15SOL2RM8 Models
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
600V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C