L77DB25SAJ4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 394
Datasheet
In Stock: 3
In Stock: 0
Image for L77DB25SAJ4 is not available
L77DB25SAJ4
DigiKey Part Number
L77DB25SAJ4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DB25SAJ4
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C