Image for L717DCF37P is not available
L717DCF37P
DigiKey Part Number
L717DCF37P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DCF37P
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C